LG починає ліцензувати webOS іншим виробникам телевізорів

Починаючи з цього року, платформа webOS від LG, буде впроваджена на телевізорах інших брендів. Першими ліцензіатами є Konka та Blaupunkt.

Ліцензування webOS

LG хоче перенести webOS за рамки телевізорів на проектори, приладові панелі автомобілів і навіть холодильники. У 2018 році компанія також випустила відкриту версію webOS.

У 2021 році покупці зможуть побачити webOS у телевізорах інших брендів. За допомогою webOS користувач має доступ до таких програм, як Disney +, HBO, Netflix та YouTube, а також до інших телевізійних функцій. LG заявляє, що зареєструвала понад 20 виробників телевізорів з усього світу. Компанія не надала повного списку, і жодних основних партнерів не було оголошено. Серед підтверджених партнерів – RCA, Polaroid, Blaupunkt, Ayonz, EKO, Aiwa, Linsar та Konka. Компанія Bang & Olufsen пропонує телевізори LG OLED із звуковими рішеннями B&O.

Першими ліцензіатами LG є Konka та Blaupunkt. Konka використовуватиме webOS удля модельного ряду U4, який буде доступний у США як 43- до 75-дюймовий 4K РК-телевізор. Крім того, Konka матиме змогу використовувати webOS у своїх телевізорах H2, тоді як інші моделі компанії будуть на базі Android TV. Blaupunkt використовуватиме webOS 5.0 (з 2020 року) у лінійці від 42 до 75-дюймових РК-телевізорів.

Powered by WebOS

Масштаб і консолідація

Amazon, Google і Roku роками ліцензували власні операційні системи для телевізорів. Наприкінці 2019 року Samsung виклав плани зробити свою операційну систему Tizen доступною для інших виробників телевізорів, хоча станом на січень 2021 року жодних партнерів не було оголошено.

WebOS дашбоард для дому
WebOS дашбоард для дому також буде доступний партнерам

LG і Samsung запізнюються з приводу ліцензування власних телевізійних операційних систем, і ще належить з’ясувати, чи зможе хтось із них переконати будь-які великі телевізійні бренди підтримати їх проект. Такі компанії, як Sony, TCL, Philips та Hisense, вже співпрацюють з Google або Roku – або обома.

Amazon, Google і Roku надають основні оновлення програмного забезпечення для пристроїв на базі FireTV, Android TV та Roku OS, тоді як LG і Samsung не надають основних оновлень програмного забезпечення для webOS і Tizen навіть на своїх телевізорах.

Хоча мобільний простір об’єднався навколо двох основних операційних систем, Android та iOS, телевізійний простір залишається менш зрілим та більш заплутаним. Поки потокові сервіси підштовхують телевізійну індустрію до наступної фази, творці платформ намагаються наростити масштаби, щоб залишатися актуальними як для розробників, так і для споживачів. Виходячи з історичних тенденцій, існує велика ймовірність того, що в наступні роки ми побачимо консолідацію операційних систем телевізорів.

Powered by WebOS

Що стосується LG, план відкрити webOS для партнерів може допомогти зміцнити платформу та зробити її більш привабливою для розробників додатків. LG також планує розширити власний додаток “LG Channels” та посилити рекламу на webOS.

Перші телевізори, що не належать LG, з webOS з’являться цього року.

Джерело: www.flatpanelshd.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.