Як обрати діагональ телевізора?

Діагональ телевізора

Як розрахувати діагональ телевізора для того, щоб отримувати максимальне задоволення від перегляду? Давайте розберемося.

Телевізори стають все більш і більш доступними. Багатьом здається, що чим більший екран – тим більше вражень і насолоди від перегляду. Але насправді це не так. Подивіться на план будь-якого кінотеатру: найдорожчі квитки завжди в середніх рядах. Якщо сісти на перший або другий, картинка буде занадто великою через що дивитися фільм виявиться вкрай некомфортно. Тому потрібно знайти оптимальну діагональ телевізора, виходячи з особливостей планування вашої квартири. Але як вибрати телевізор по діагоналі?

Що буде, якщо неправильно підібрати діагональ екрану?

Звичайно, нічого катастрофічного. Але з часом ви почнете звертати увагу на деякі нюанси:

Втомлюються очі. Дійсно, коли яскраве і контрастне зображення знаходиться дуже близько, очі швидко втомлюються. Якщо ви сидите занадто далеко, тим більше доведеться напружувати зір.

Якість картинки буде гіршою. Це відноситься до тих випадків, коли відстань між телевізором і кріслом / диваном занадто маленька. При невеликому розмірі екрану (скажімо, HD Ready), зображення буде недостатньо чітким.

Комфорт при перегляді – нижче звичайного. Знову-таки таке трапляється при занадто близькому розташуванні телевізора. Все як в кінотеатрі: якщо ви сидите на першому ряду, доводиться періодично обертати головою, тому що ви не можете вловити в поле зору весь екран. З телевізором великої діагоналі приблизно те ж саме.

Як вибрати діагональ телевізора для кімнати?

Samsung The Premiere

Щоб точно визначитися з розміром діагоналі, потрібно знати, куди саме ви хотіли б поставити телевізор. Потім виміряти відстань від основного місця, звідки будуть дивитися TV, до самого екрану. І, нарешті, слідувати «золотому правилу»: для максимально комфортного перегляду необхідно встановлювати телевізор на відстані 2,5-3 його діагоналей. Діагональ телевізора вимірюється в дюймах, 1 дюйм дорівнює 2,54 см.

Що це означає на практиці? Наприклад, від вашого улюбленого дивана до протилежної стіни, де імовірно розміститься телевізор – 3 метри. Це 300 см. Ділимо цю цифру на 2,5 (пам’ятаємо про 2,5-3 діагоналі), потім на 2,54 (переводимо в дюйми) – отримуємо приблизно 47. Тобто в конкретному випадку правильним вибором буде телевізор діагоналлю 47-48 дюймів.
300 / 2,5 / 2,54 = 47,24

Така математика справедлива для пристроїв розширенням екрану HD Ready і Full HD. Але сьогодні вже досить багато моделей і з 4К. Чим вони відрізняються з точки зору розміщення? Оскільки чіткість зображення вище, навіть з близької відстані вона не буде виглядати розмитою. Тобто теоретично той же 48-дюймовий телевізор можна без проблем дивитися з 2-2,5 м. Але це лише один пункт з тих трьох, які ми навели вище. Величезне за розміром зображення все також буде напружувати, якщо ви перебуваєте від телевізора занадто близько. Ось, наприклад, рекомендації Samsung по співвідношенню діагоналей і відстані.

Diagonal TV

До речі, коли ми говоримо про телевізори 4К, маємо на увазі наявність 4К-контенту. Тому що саме з ним розширення картинки буде тим самим 3840 * 2160. А що трапиться, якщо такого контенту немає? Тоді електроніка почне розтягувати, наприклад, стандартний Full HD на 4К. У деяких моделей це виходить непогано: різниця в якості не сильно помітна. Але іноді після «оптимізації» границі об’єктів починають виглядати нечіткими, з близької відстані можна помітити «пікселізацію». Тобто, якщо ви поставите такий телевізор занадто близько, виникнуть ті ж проблеми, що і зі звичайними телевізор.

ВИСНОВОК: З будь-якими телевізорами користуйтеся класичною формулою: відстань до екрану має бути 2,5-3 розміру його діагоналі.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.